Почему комары нас кусают?

Почему комары нас кусают?

Чому комарі п'ють кров?

Комарі кусаються для того, щоб отримати з крові необхідні поживні речовини, що допомагають відкладати яйця. Тому кровопивцями є не усі комарі, а лише самиці. Причому від об'єму випитої крові залежить кількість личинок, які вони зможуть відкласти. Самці не здійснюють укусів, віддаючи перевагу квітковими нектарами.

Вибір жертви

При пошуку жертви усі види комарів орієнтуються на вуглекислий газ, що видихається людиною, і на запах молочної кислоти, що міститься в його поті. Молочна кислота притягує комах навіть за декілька кілометрів, а вуглекислий газ - за сотні метрів. Запахи такого роду характерні для усіх людей, проте деяких з нас комарі атакують частіше і інтенсивніше.

Особливі переваги

Зараз існує безліч припущень на тему смакових переваг комарів. Як показують дослідження, головний критерій, що впливає на вірогідність укусів, - це запах тих або інших ферментів, що містяться в крові. Доведено, що комарі частіше кусають сердечників з атеросклерозом і огрядних людей, які притягають їх "запахом" холестерину, що виділяється. Крім того, улюбленою мішенню для укусів є володарі 1 і 2 груп крові і діти. Вагітні жінки також належать до категорії людей, яку комарі покусали б з найбільшою перевагою. Чому? Комахи реагують на змінений гормональний фон і підвищену температуру тіла вагітної жінки. Численні дослідження демонструють, що унаслідок того ж особливого гормонального фону кровопивця частіше кусають блондинок, ніж брюнеток. Окрім запахів на вірогідність укусів впливають рівень освітленості, рухливість і теплове випромінювання.

Окрім науково доведених фактів є і поширені думки, що не отримали підтвердження. Так, не існує прямих доказів, проте поширена думка, що комарів відлякує запах часнику або бананів, а також погана кров, наявність в ній вітаміну В.

Людина - єдиний вид їжі для самиць комара звичайного (Culex pipiens).

Кровопивцями є тільки самиці комарів. Їм потрібна кров для відкладання яєць. Самці ж живляться нектаром рослин.

Комарі не кусають шкіру, а проколюють її своїм гострим хоботком і висмоктують через нього кров.

 

 

Чому Gardex можна довіряти
Ефективність
Рівні захисту засобів Gardex ретельно перевіряються з використанням найсучасніших методів.
Безпечність
Тісне співробітництво з Інститутом Дезінфектології дозволяє гарантувати максимальну безпечність Gardex.
Якість
Всі продукти марки відповідають самим високим європейським стандартам якості.