Чем опасны укусы комаров?

Чем опасны укусы комаров?

Комарі - переносники багатьох небезпечних захворювань. Серед них - малярія, різні види геморагічної лихоманки, а також можливість попадання в кров при укусі бактерій і вірусів. Причинами поширення захворювань є міграції, перенесення захворювань з південних країн, поширення туризму. Найбільш сильної шкоди людині може заподіяти малярія.

Малярія

Малярія поширена не лише в Азії, Африці, Центральній і Південній Америці, але і в Україні. Захворювання передається від хворої людини до здорової через укус малярійного комара. Існують також два інші шляхи передачі цього захворювання: при переливанні крові і внутрішньоутробний - від зараженої малярією жінки її майбутній дитині.

Паразити, що потрапили в організм людини через укус переносника, - самиці малярійного комара, циркулюють в крові, після чого потрапляють в печінку і розвиваються в її клітинах. Інкубаційна стадія розвитку бактерій триває від 7 днів до 3 років. Термін залежить від виду захворювання. При тропічному різновиді він найкоротший - від 1 до 2 тижнів.

Перші симптоми малярії помітні за 3-4 дні до розвитку клінічних, до них відносяться стомлюваність, головний біль, зниження апетиту, нудота. Далі починаються напади лихоманки з ознобом, підвищеної до 40°С температурою тіла і високим потовиділенням. Напади повторюються регулярно з періодичністю 1-2 дні. За наявності подібних симптомів необхідно терміново звернутися за госпіталізацією. Ризик розвитку важкої форми перебігу малярії зростає при затримці лікування більше 6 днів з моменту початку хвороби.

Статистика

Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала дані, відповідно до яких щорічно у світі на малярію хворіють 300-500 млн чоловік, 2 млн з яких гинуть. В Україні також регулярно реєструються привізні випадки виникнення цього захворювання, отриманого у тому числі через укуси малярійного комара. Аналіз спалахів малярії з червня по вересень показує, що вони пов'язані з періодом відпусток і поверненням іноземних студентів з канікул.

Профілактика

Таке захворювання, як малярія, легше попередити, ніж лікувати. Саме тому за 7 днів до запланованого виїзду в тропічні країни необхідно почати прийом профілактичних препаратів для захисту організму.

Крім того, наполегливо рекомендується використовувати засоби, що захищають від укусів малярійних комарів: обробляти відкриті частини тіла репелентами, запобігати потраплянню комарів в приміщення. Чим точніше ви дотримуєтеся правил профілактики захворювання, тим надійніше зможете себе убезпечити.

Рональд Росс уперше встановив роль комарів в поширенні малярії і отримав за це відкриття Нобелівську премію.

Коні і корови привабливіші для комарів, ніж людина.

Почервоніння і свербіж від комариних укусів - це алергічна реакція на слину комарів.

Чому Gardex можна довіряти
Ефективність
Рівні захисту засобів Gardex ретельно перевіряються з використанням найсучасніших методів.
Безпечність
Тісне співробітництво з Інститутом Дезінфектології дозволяє гарантувати максимальну безпечність Gardex.
Якість
Всі продукти марки відповідають самим високим європейським стандартам якості.